טיפולי פיזיותרפיה
 
 

הפילוסופיה הטיפולית אותה אנו מנסים ליישם במכון הפיזיותרפיה, נשענת על מספר עקרונות:

טפול פרטני

טפולים ידניים (Manual therapy)

תרגילים ושיקום

טייפינג (Taping)

צוות רב מקצועי

אלקטרותרפיה ואביזרי שיקום

טפול פרטני
טפול פיזיותרפיה מוצלח הינו טפול פרטני, המותאם למטופל ולבעייתו ונעשה לאחר תהליך אבחוני.  האבחון בפיזיותרפיה שונה לעיתים מהאבחון הרפואי.  מטרתו לאתר לא רק את הפגיעה הרקמתית או הפתולוגיה, אלא לנסות ולעמוד על הגורמים להיווצרותה.  לא כל פריצת דיסק, דומה לשנייה במאפייניה ולכן גם הטפולים יכולים להשתנות בין מטופלים עם אבחנה קלינית / רפואית דומה.

טפולים ידניים (Manual therapy)
חלק עיקרי מהטפול הינו ידני (מנואלי). הגישה של הנחת ידיים (Hands on therapy) הינה אחת מיסודות השיקום. צוות המכון עבר התמחות ברמות הגבוהות ביותר בעולם כיום (Curtin university of technology, Perth, Australia), תחת ידם של בכירי הפיזיותרפיסטים בעולם.  בין השאר אנו משתמשים בטכניקות ידניות (מוביליזציות ומניפולציות) על פי Maitland(אוסטרליה), Mulligan (ניו-זילנד) Kaltenborn (נורבגיה), טכניקות אוסטאופטיות שונות (Muscle energy, Strain counter strain, Myofascial release)  טכניקות לתנועתיות מערכת העצבים (Neurodynamics) ועוד.

תרגילים ושיקום

תרגילים הם חלק משמעותי מהשיקום במרבית המטופלים. התאמת התרגילים בעיקר בשלב הראשוני של השיקום הינה אומנות שהיא חלק יסודי בהכשרתו של הפיזיותרפיסט.
אנו מדגישים בטפול תרגילים לייצוב עמוד שידרה מותני ואגן על פי גישות שפותחו באוסטרליה
(Osullivan, Richardson & Jull) וקנדה
(McGill).
תרגול על פי שילוב גישותיהם של McConnell ו Powers בבעיות ברכיים (Patello femoral pain) וייצוב כתף על פי גישה שפותחה בין השאר על ידי דר' גיא דויד ז"ל באדאלייד, אוסטרליה.

כמו כן מודגש השימוש בתרגול יציבתי תחושתי
(Proprioception) תוך שימוש בעזרים שונים.

טייפינג (Taping)
שימוש בטייפינג הינה דרך ייחודית ויעילה לחיזוק הטפול ושמירתו (Reinforcement). צוות המכון אמון על מגוון טכניקות טייפינג שונות לייצוב מפרקי, הורדת עומס מרקמות ואחרות. במכון נעשה שימוש במגוון סוגי טייפ כמו ,Endura Muller ו Kinesio-tape כאשר המטרה היא להוות גורם משמר לטיפול הידני והורדת כאב.

צוות רב מקצועי
טיפול אידיאלי מתבסס על צוות רב מקצועי.  אצלנו, שמירת קשר רציף עם הרופא המטפל, או כל ישות טיפולית אחרת המעורבת הינה חלק משגרת הטיפול.  עם ספורטאים הדברים נכונים גם לגבי צוות האימון (מאמן, מאמן כושר ואחרים).

אלקטרותרפיה ואביזרי שיקום
אנו משתמשים באמצעי טפול מגוונים נוספים כמו אולטרסאונד, גירויים חשמליים תחושתיים ומוטוריים, מכשיר מתיחה לעמוד שידרה, ואביזרי שיקום (מכונת ריצה, אופניים, כדורים, משקולות, כריות שווי משקל, טרמפולינה ועוד)

כמטפלים וכמכון לקחנו על עצמנו להעמיד את הסטנדרטים הגבוהים ביותר של ידע ויחס אישי למטופלינו. אנו מחויבים להמשך התקדמות מקצועית ולטיפול אמין ויעיל.

 
 

בית זילברמינץ, שלם 3 רמת גן מיקוד 522155      טלפון: 03-6760402    פקס: 03-6760261